Ndërlidhjet

BAGDAD


Shtatë persona janë vrarë dhe më shumë se 30 janë plagosur nga shpërthimi i një automjeti në një paralagje shiite të Bagdadit. Policia tha se shpërthimi ka ndodhur në një shesh të mbipopulluar me njerëz që kërkonin punë.
Po sot, një komandant amerikan në Irak tha se një ish grup kryengritësish sunitë tash po u ndihmon forcave amerikane në zbulimin e celulave të Al Kaidës që operojnë në veri të Bagdadit. Koloneli David Sutherland tha se ish kryengritësit kanë vepruar si informatorë për operacionin e zhvilluar në Baquba.
XS
SM
MD
LG