Ndërlidhjet

KABUL


Forcat amerikane bënë të ditur se policia afgane dhe trupat e koalicionit kanë vrarë rreth 70 talebanë në disa përleshje të ndara në Afganistan. Njoftohet se të paktën 40 talebanë u vranë në provincën Helmand.
Në një incident tjetër, policia afgane dhe forcat e koalicionit kanë vrarë më shumë se 20 luftëtarë talebanë në një përleshje në provincën jugore Ghazni.
XS
SM
MD
LG