Ndërlidhjet

MADRID


Policia ka arrestuar katër të dyshuar si pjesëtarë të grupit separatist Bask ETA në qytetin Cahors, në Francën jugperëndimore.
Ministri i Brendshëm i Spanjës Alfredo Perez Rubalcaba, tha se njëri nga të dyshuarit besohet të jetë ekspert i njohur në ndërtimin e bombave për organizatën ETA. Ai tha se të dyshuarit, tre burra dhe një grua, kanë patur role kyçe në sulmin me bomba në aroportin e Madridit dhjetorin e kaluar, kur e humbën jetën dy persona.
XS
SM
MD
LG