Ndërlidhjet

SIDNEJ


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush u takua sot me presidentin e Kinës Hu Jintao anash samitit Azi-Paqësor në Australi. Dy liderët biseduan rreth një orë mbi çështjet e të drejtave të njeriut, ndryshimet klimatike dhe marrëdhëniet tregtare midis dy vendeve.
XS
SM
MD
LG