Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 75 militantë të dyshuar janë vrarë në 24 orët e fundit në Afganistan.
Forcat e koalicionit thanë se kanë vrarë të paktën 45 militantë në një betejë në krahinën qëndrore Uruzgan.
Gjthashtu bëhet e ditur se forcat afgane dhe ato të koalicionit kanë arrestuar 10 militant në krahinën Helmand, pasi gjatë bastisjes u është gjetur një sasi e fshehur municioni.
XS
SM
MD
LG