Ndërlidhjet

BANGKOK


Të paktën 66 njerëz e kanë humbur jetën nga rrëzimi i një aeroplani me 128 udhëtarë dhe ekuipazhin.
Aeroplani është rrëzuar si pasojë e motit të keq në ujdhesën Puket të Tajlandës.
Zyrtarët e aviacionit thanë se aeroplani u nda më dysh dhe u kaplua nga zjarri sapo zbriti në tokë, në një mot të papërshtatshëm me shi të dendur.
Aeroplani ishte duke fluturuar drejt Bangkokut.
XS
SM
MD
LG