Ndërlidhjet

PEKIN


Ekonomia kineze u rrit për 11.5% në tremujorin e tretë të këtij viti. Me këto ritme pritet që Kina, në muajt që vijnë, të jetë ekonomia e tretë më e madhe në botë, pas Shteteve të Bashkuara dhe Japonisë. Aktualisht, ekonomia gjermane renditet e treta në botë.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG