Ndërlidhjet

LONDËR


Ministri britanik i Mbrojtjes, Des Braun, ka thënë sot se Britania planifikon që kah mesi i dhjetorit t'ua dorëzojë irakianëve drejtimin e sektorit të sigurisë në provincën juglindore, Basra. Braun ka shtuar se është arritur një përmirësim i gjendjes së sigurisë në Irak dhe tash forcat dhe institucionet irakiane janë të gatshme që të marrin përgjegjësinë për sigurinë e vet.
XS
SM
MD
LG