Ndërlidhjet

PEKIN


Kina dhe Shtetet e Bashkuara do vendosin një linjë të drejpërdrejtë telefonike mes Pentagonit dhe Ministrisë së mbrojtjes së Kinës.
Marrëveshja u arrit gjatë bisedimeve mes krerëve të mbrojtjes së dy vendeve.
XS
SM
MD
LG