Ndërlidhjet

UASHINGTON


Miliona lodra të prodhimit kinez janë tërhequr nga shitja në Amerikën Veriore dhe në Australi, pasi shkencëtarët zbuluan se pjesët plastike mund të lirojnë kimikate që shkaktojnë humbje të vetëdijes, krizë, përgjumje, koma dhe madje edhe vdekje. Substanca helmuese,u zbulua në rruazat plastike që përdoren për të bërë stoli.
Dy fëmijë në Shtetet e Bashkuara dhe tre të tjerë në Australi u hospitalizuan pasi kishin gëlltitur rruazat.
XS
SM
MD
LG