Ndërlidhjet

KABUL


Ministria e Arsimit në Afganistan tha se 59 nxënës dhe pesë mësues janë në mesin e 75 të vrarëve në sulmin vetëvrasës më 6 nëntor në krahinën Baglan.
Nxënësit kishin ardhur të presin një delegacion parlamentar. Nga shpërthimi gjithashtu humbën jetën gjashtë ligjvënës dhe pesë truprojet e tyre.
XS
SM
MD
LG