Ndërlidhjet

LONDËR


Një stuhi e fuqishme në Detin e Veriut ka bërë që të mbyllen platformat e naftës në brigjet e Norvegjisë si dhe porti më i madh në Evropë. Autoritetet në Roterdam thanë se planifikojnë ta mbyllin barrierën gjigante që e mbron portin, për herë të parë prej ndërtimit të saj në vitin 1990.
Ndërkohë, në Anglinë lindore dhe në Gjermani janë lëshuar paralajmërime për vërshime.
XS
SM
MD
LG