Ndërlidhjet

ZAGREB


Gjykatësit kroat kanë lëshuar sot padi për krime lufte kundër oficerit serb të cilët 2 muaj iu hoqen oafitë e ngjashme nga gjykata e Kombeve të Bashkuara. Miroslav Radiq është akuzuar për krime lufte kundër civileve kroatëve dhe të burgosurve të luftës gjatë vitit 1991 në Kroaci.
XS
SM
MD
LG