Ndërlidhjet

PARIS


I dërguari për Lindjen e Mesme, Tony Blair, tha se është realiste marrëveshja për shtetësinë palestineze deri në fund të 2008-ës, por funksionimi i plotë i shtetit do të marrë kohë.
Kryeministri izraelit Ehud Olmert dhe presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas u dakordaun në konferencën në Annapolis të bëjnë përpjekje për marrëveshje paqësore dhe krijimin e shtetit palestinez deri nga fundi i vitit 2008.
XS
SM
MD
LG