Ndërlidhjet

LAGOS


Policia thotë se afro 40 vetë kanë vdekur nga zjarri që shpërtheu në naftësjellës pas dëmtimit nga vjedhësit në Lagos të Nigerisë. Deri tash janë gjetur 34 trupa të pajetë. Eksplodimet dhe zjarret janë të shpeshta në Nigeri për shkak të aktiviteteve të vandalizmit, piraterisë dhe vjedhjeve ndaj gypave të naftës. Nafta e vjedhur pastaj shitet në tregun e zi.
XS
SM
MD
LG