Ndërlidhjet

KABUL


Ambasadori amerikan në Afganistan ka folur hapur në mbështetje të pajtimit me luftëtarët talibanë që nuk kanë lidhje me Al Kaidën e që pranojnë kushtetutën afgane.
Komentet e ambasadorit amerikan u bënë pas dëbimit nga qeveria e Afganistanit të dy diplomatëve, një britanik e një irlandez që punonin për Kombet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian. Ata akuzohen për kontakte me talibanët.
XS
SM
MD
LG