Ndërlidhjet

RABAT


Gjykata në Marok dënoi rreth 50 veta që i cilësoi si radikalë islamistë, nën akuzat se kanë komplotuar dhe kanë kryer grabitje. Thuhet se të dënuarit janë anëtarë të grupit Ansar Al Mahdi, për të cilin prokurorët thanë se ka përgatitur sulme terroriste. Lideri i grupit, Hassan Khattab u dënua me 25 vjet burg, ndërsa të tjerët me kohëzgjatje prej 2 deri 20 vjet burg.
XS
SM
MD
LG