Ndërlidhjet

KIRKWOOD/SHBA


Gjashtë veta kanë vdekur nga të shtënat në mbledhjen e këshillit lokal në qytetin Kirkwood në St. Louis.
Policia tha se i personi i armatosur kishte hyrë në bashkinë e qytetit dhe kishte hapur zjarr, duke vrarë dy oficerë policie dhe tre të tjerë, përpara se të qëllohej për vdekje nga policia. Njoftohet se kryebashkiaku i qytetit është plagosur.
Raportohet se i armatosuri njihej si njeri, i cili më parë i kishte penguar takimet e këshillit komunal.
XS
SM
MD
LG