Ndërlidhjet

Japonia do njohë pavarësinë


Japonia do ta njohë pavarësinë e Kosovës rreth një muaj pas shpalljes, bën të ditur agjencia japoneze e lajmeve Kjodo.

Të njëjtat burime theksojnë se ky vendim i Japonisë është i motivuar nga synimi i Tokios që të mbajë marrëdhënie të mira me rajonin dhe të mos zemërojë Rusinë.

XS
SM
MD
LG