Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mahmoud Ahmadinejad e ka ripërsëritur përcaktimin e Teheranit për t'i vazhduar kërkimet bërthamore.
Duke folur para mijëra pelegrinëve në qytetin e shenjtë Qhom, Ahmadinejad tha se Irani do ta mbrojë të drejtën e vet për të zhvilluar kërkime në fushën bërthamore dhe të tekonologjisë.
XS
SM
MD
LG