Ndërlidhjet

TEHERAN


Delegacionet e Iranit dhe Rusisë po zhvillojnë një takim në Teheran. Zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Hosein Entezami, tha se në takim po diskutohet propozimi i Moskës për pasurimin e uraniumit, dhe çështja e centralit të përbashkët në Portin e Busherit.
Takimi po zhvillohet me dyer të mbyllura. Në të po marrin pjesë zyrtarë të ministrive të Jashtme dhe të Agjencive për energjinë bërthamore.
XS
SM
MD
LG