Ndërlidhjet

TEHRAN


Irani dhe Rusia kanë diskutuar sot mbi propozimin për pasurimin e uraniumit të Iranit në tokën ruse. Zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Iranit Hossein Entezami tha se bisedimet ishin të kënaqshme dhe do të vazhdojne edhe nesër. Propozimi parashikon që Tehrani të kujdeset për pasurimin e uraniumit në territorin rus dhe më pas ta transferojë karburantin në Iran. Ndërkaq SHBA dhe BE kanë hedhur poshtë propozimin në parim.
XS
SM
MD
LG