Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara thanë se kanë marrë garanci nga Rusia për t'i bërë presion Hamasit që të angazhohet për zgjidhje paqësore të konfliktit në Lindjen e Mesme. Sekretarja e Shtetit, Condoleezza Rice, i ka marrë këto garanci nga ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, gjatë një bisede telefonike.
Presidenti Vladimir Putin ka thënë se Rusia nuk e konsideron Hamasin organizatë terroriste, dhe se planifikon t'i ftojë zyrtarët e grupit për një vizitë në Moskë.
XS
SM
MD
LG