Ndërlidhjet

NJU JORK


SHBA-të do të mbështesin Kosovën dhe shqiptarët e Kosovës në procesin e bisedimeve për statusin, ka deklaruar eksluzivisht për Radion Evropa e Lirë në prag të mbledhjes së KS-së Benjamin Chang, zëdhënës i Misionit amerikan pranë Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.
"Besojmë se çështja e zbatimit të standardeve është e rëndësishme dhe më shumë duhet të bëhet në mënyrë që të ruajmë ritmin e bisedimeve për statusin e Kosovës", ka thënë më tej Chang.
SHBA-të kanë presidencën e rradhës të Këshillit të Sigurimit. (Më gjerësisht tek rubrika Intervista)
XS
SM
MD
LG