Ndërlidhjet

SOMBOR


Në afërsi të kufirit midis Serbisë dhe Kroacisë sot është gjetur edhe një mjellmë, që dyshohet të ketë ngordhur nga virusi i gripit të shpezëve.
Rasti i parë i shpezës së infektuar nga virusi u gjet në të njëjtin vend para disa ditësh, kurse zona tash është shpallur vend i rrezikuar.
XS
SM
MD
LG