Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka vendosur që të mos i lejohet hyrja në vendet e Bashkimit Evropian presidentit bjellorus Aleksandër Llukashenko dhe 30 zyrtarëve të tij të lartë.
Ky vendim është në përgjigjje të zgjedhjeve presidenciale të marsit në Bjellorusi për të cilat Bashkimi Evropian tha se ishin të pandershme.
XS
SM
MD
LG