Ndërlidhjet

DUBAI


Një faqe interneti ka nxjerrë atë që cilësohet vidio e parë filmike e liderit të Al Kaedës në Irak, Abu Musab al -Zarqawi.
Në vidio al -Zarqawi pranë të cilit ndodhen një grup njerëzish me maska dhe të armatosur, thotë se muxhahedinët në Irak po luftojnë në atë që ai e cilësoi, tre vjet luftë e kryqëtarëve.
Nuk është verifikuar ende autenticiteti i kasetës.
XS
SM
MD
LG