Ndërlidhjet

PEKIN


Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se Rusia dhe Kina nuk do ta mbështesin përdorimin e forcës kundër Iranit lidhur me programin e tij bërthamor.
Lavrov i bëri këto komente në Pekin pas takimit me homologun kinez Li Zhaoxing. Ai tha se Moska dhe Pekini nuk do të votojnë për çfarëdo rezolute, e cila paraqet "justifikim për përdorimin e forcës" kundër Iranit. Lavrov tha se të dy vendet janë për zgjidhjen e mosmarrëveshjes me dialog.
XS
SM
MD
LG