Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian ka parashikuar që këtë vit Irakut ti japë një ndihmë prej 200 milionë eurosh për ta ndihmuar qeverinë e re, ka thënë zëdhënësja, Emma Udwin. Ajo është shprehur se qeveria e re e Irakut, në "një të ardhme të afërt" do ta shqyrtoj një ofertë të Bashkimit Evropian për negociata për marrëveshjen për tregti dhe bashkëpunim.
XS
SM
MD
LG