Ndërlidhjet

PEKIN


Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha sot në Pekin, se ajo dhe presidenti i Kinës, Hu Jintao janë pajtuar se Irani nuk duhet të ketë armatim bërthamor. Ajo mëtutje tha se u diskutua "për mundësitë e zgjidhjes diplomatike për Iranin".
XS
SM
MD
LG