Ndërlidhjet

MOSKË


Policia, përfaqësues të fesë dhe nacionalistë kanë penguar mbajtjen e një marshimi të homoseksualëve në Moskë.
Kjo protestë përkonte me 13 vjetorin e heqjes së ligjit që e cilësonte vepër kriminale të qenit homoseksual.
XS
SM
MD
LG