Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri i Irakut Nuri Al Maliki ka akuzuar ushtarët amerikanë për vrasjen e civilëve dhe ka kërkuar përcaktimin e rregullave me rastin e zbatimit të bastisjeve dhe arrestimeve.
Këto komente kryemnistri i Irakut i ka bërë pas sinjalizimit të ushtrisë amerikane, se do të bëjë hetime lidhur me pohimet, sipas të cilave ushtarët amerikanë kanë vrarë civilë në qytetin Haditha në nëntor të vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG