Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministria e Brendshme e Serbisë ka lëshuar një fletëarrest për bijën e ish presidentit të ndjerë jugosllav Sllobodan Millosheviq, për shkak se nuk është paraqitur në gjykatë.
Marija Millosheviq akuzohet për prishje të rendit dhe posedim pa leje të armëve të zjarrit, në kohën kur disa herë ka shkrepur ndërsa i ati i saj u arrestua në Beograd në vitin 2001.
Gjykimi i saj është shtyrë më shumë se 10 herë për shkak se Marija Millosheviq nuk është paraqitur në gjykatë.
XS
SM
MD
LG