Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot në Bagdad pritet të vazhdojë gjykimi i ish liderit irakian.
Saddam Hussein dhe 7 bashkëpunëtorë të tij akuzohen për krime kundër njerëzimit, lidhur me vrasjen e civilëve shiitë në Dujail, pas një atentati të dështuar kundër ish diktatorit irakian në vitin 1982.
XS
SM
MD
LG