Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe Shtetet e Bashkuara "e kuptojnë njëra-tjetrën", pavarësisht pozicioneve të ndryshme në çështje të caktuara, deklaroi presidenti rus Vladimir Putin.
Marrëveshja e javës së kaluar mes fuqive botërore lidhur me programet bërthamore të Iranit veç është dëshmi e kësaj, tha Putin gjatë takimit me ish Sekretarin amerikan të Shtetit, Henri Kisinxher.
XS
SM
MD
LG