Ndërlidhjet

PETERSBURG


Ministrat e financave të G8-ës kanë filluar sot takimin dy ditor në Shën Petërsburg të Rusisë. Bisedimet do të fokusohen në çështjet ekonomike pas kërcënimeve që përfshijnë rritjen e çmimit të energjisë, të interesave bankare dhe dobësimin e dollarit amerikan.
XS
SM
MD
LG