Ndërlidhjet

BAGDAD


Rreth 20 veta kanë humbur jetën gjatë ditës në Irak. Së paku tetë persona janë vrarë dhe rreth 45 të tjerë janë plagosur nga dy sulme të ndara në Bagdad.
Në Mosul, qytet në veri të vendit, ku gjendet dhe kontigjenti i trupave shqiptare, janë qëlluar për vdekje pesë kasapë.
XS
SM
MD
LG