Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian i kanë bërë thirrje Iranit t'i japë përgjigje të palëkundur ofertës së fuqive botërore për ndaljen e pasurimit të uraniumit.
Sekretarja e shtetit Condoleezza Rice tha se "nga iranianët janë dëgjuar disa deklarata pozitive", por komuniteti ndërkombëtar tash don përgjigje të qartë nëse procesi i negociatave do të sjellë rezultate.
XS
SM
MD
LG