Ndërlidhjet

PODGORICË


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq arriti sot në Podgoricë, në vizitën e tij të parë prej se Mali i Zi e shpalli pavarësinë. Kjo vizitë është pjesë e turneut të tij ballkanik, me ç'rast ai do të vizitoj edhe Kroacinë, Bosnjë Hercegovinën dhe Maqedoninë. Agjencia AP informon se kjo vizitë, qartas, është pjesë e një intensifikimi të aktiviteteve dilpomatike të zyrtarëve serbë lidhur me negociatat për statusin e Kosovës, që po zhvillohen me ndërmjetësimin e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG