Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarë të Afganistanit thanë se dy ushtarë britanikë dhe së paku 20 kryengritës janë vrarë sot në pjesën jugore të këtij vendi. Presidenti Hamid Karzai tha se situata e sigurisë në Afganistan është "seriozisht brengosëse" dhe se është përkeqësuar gjatë dy viteve të fundit.
XS
SM
MD
LG