Ndërlidhjet

KABUL


Tetë persona, përfshi dy ushtarë ndërkombëtarë u vranë gjatë ditës në Kandahar të Afganistanit nga një sulm vetvrasës.
Zëdhënësi i talibanëve, Jusuf Ahmadi ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin.
Forcat afgane dhe ato të koalicionit kanë sulmuar sot militantët talibanë në jug të vendit. Zyrtarë të qeverisë thanë se nga sulmet, 19 talibanë u vranë.
XS
SM
MD
LG