Ndërlidhjet

LOS ANGJELOS


Moti i nxehtë që ka përfshirë shtetin e Kalifornisë në SHBA ka shkaktuar vdekjen e 130 personave. Shumica e të vdekurve janë të moshuarit dhe të pastrehët. Kuvernatori i Kalifornisë Arnold Shfaceneger ka urdhëruar hapjen e më shumë se 70 "qendrave të freskëta" ku njerëzit do të kalojnë një pjesë të ditës. Temperaturat e ditëve të fundit në Kalifoni kanë qenë rreth 40 grad celsius.
XS
SM
MD
LG