Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatorja Hillari Klinton ka kërkuar dorëheqjen e sekretarit amerikan të mbrojtjes Donald Rumsfeld për shkak të politikave të dështuara në Irak.
Në të tjera zhvillime Shtetet e Bashkuara kanë ngritur akuzat ndaj gjashtë marinsave për sulme dhe plagosje të civilëve në fshatin irakian Hamandia në muajin prill.
XS
SM
MD
LG