Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre bomba shpërthyen sot në Bagdad duke shkaktuar vdekjen e 19 personave dhe plagosejn e 50 të tjerëve. Dy nga shpërthimet kishin si cak policinë.
Burimet amerikane njoftuan edhe për një ushtar të vdekur si pasojë e plagëve të marra gjatë luftimeve në rajonin Anbar.
XS
SM
MD
LG