Ndërlidhjet

KOLOMBO


Shoqata franceze e ndihmës "Veprimi kundër urisë" njoftoi se ka gjetur edhe kufomat e dy pjesëtarëve të tjerë të ekipit të saj të masakruar në verilindje të Sri Lankës. Kjo e çon në 17 numrin e punëtorëve humanitarë të vrarë si pasojë e luftimeve mes guerilëve tamilë dhe forcave qeveritare.
Punonjësit humanitarë në Sri Lanka ndihmonin popullsinë vendase për të tejkaluar pasojat e cunamit.
XS
SM
MD
LG