Ndërlidhjet

GJENEVË


Luizë Arbur, kreu i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut, ka kërkuar të fillojnë hetimet për vrasjet e civilëve në Liban dhe veri të Izraelit.
Ajo theksoi se vrasjet e civilëve nga ana e Izraelit dhe sulmet e Hezbullahut kundër caqeve civile duhen hetuar, derisa ka dyshime se Hezbullahu përdor civilët si pengje gjatë konfliktit aktual me Izraelin.
XS
SM
MD
LG