Ndërlidhjet

BAGDAD


Komanda ushtarake amerikane në Irak ka arrestuar 60 persona në Bagdad nën dyshimin se kanë lidhje me Al-Kaidën.
Grupi i të arrestuarve "planifikonte dhe aftësonte militantët për sulme terroriste", thuhet në deklaratën e forcave të koalicionit.
XS
SM
MD
LG