Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 20 veta janë vrarë dhe rreth 300 janë plagosur kur persona të armatosur kanë hapur zjarr në turrmën e pelegrinëve shiitë në Bagdad, ndërsa këta po zhvillonin ritualet e një feste fetare shiite.
Më herët, policia e Irakut tha se forcat e sigurisë kanë vrarë të paktën dy të armatosur, për të cilët dyshohej se përgatisnin sulme kundër besimtarëve shiitë.
XS
SM
MD
LG