Ndërlidhjet

KABUL


Raportohet se 11 talibanë dhe tre civilë janë vrarë në valën e fundit të dhunës në Afganistan. Zëdhënësi i NATO-s, Scott Lundy tha sot se nga sulmi ajror i aleancës janë vrarë 11 militantë talibanë, që fshiheshin në Zhari të provincës Kandahar. Në incidente të tjera të ndara, nga shpërthimet e bombave, në jug të Afganistanit, janë vrarë tre civilë.
XS
SM
MD
LG