Ndërlidhjet

STAMBOLL


Autoritetet e Turqisë kanë arrestuar një person të dyshuar për planifikimin e një sulmi me bombë. Ky person është anëtar i Partisë Kurdistane të Punës. Autoritetet thonë se ky sulm mendohej të bëhej në Izmir dhe do të ishte identik me pesë shpërthimet që u bënë gjatë dy ditëve të kaluara në Stamboll, në Marmara dhe në Antali, nga të cilat u vranë tre vetë dhe u plagosën shumë të tjerë.
XS
SM
MD
LG